Корекція кровотоку при оклюзійно – стенотичному ураженні артерій гомілки в залежності від стану ендотелію : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. О. Кисілевський. - Дніпропетровськ, 2014. - 25 с.

Кисілевський, Д.О. (2014) Корекція кровотоку при оклюзійно – стенотичному ураженні артерій гомілки в залежності від стану ендотелію : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. О. Кисілевський. - Дніпропетровськ, 2014. - 25 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img]
Preview
Text
Титул Автореферат.pdf

Download (56kB) | Preview
[img]
Preview
Text
Автореферат_1.pdf

Download (366kB) | Preview

Abstract

Проведено обстеження 81 пацієнта із хронічним атеросклеротичним ураженням артерій гомілки та ступні з різними ступенями ішемії, віком від 42 до 80 років, серед них 75 чоловіків та 6 жінок. Основну групу склали 66 пацієнтів, які проходили обстеження і лікування у відділенні судинної хірургії, групу порівняння – 10 пацієнтів практично здорових осіб без клінічних ознак атеросклеротичного ураження магістральних артерій, які знаходились на лікування у відділенні гастроентерологічної хірургії з приводу неускладнених гриж. Робота виконана в два етапи. На першому етапі проведено обстеження та лікування хворих основної групи, що дозволило в подальшому удосконалити діагностично-лікувальний алгоритм. Другим етапом проведено лікування 15 хворих з IV ступенем ішемії – ІІІ група на підставі удосконаленого діагностично-лікувального алгоритму. В залежності від діагностичної програми основна група була розподілена на дві. І група – 31 пацієнт, вік коливався від 42 до 75 років і в середньому склав 59,4+7,8. Друга – вік хворих коливався від 43 до 80 років і в середньому склав 63,5+9,6. Третя група – середній вік від 42 до 85 і в середньому склав 64,67 + 12,16 років. Всіх хворих (81) та групу порівняння було обстежено традиційними клініко – інструментальними методами дослідження (УЗАС та РВГ). Друга група відрізнялась від першої тим, що цим хворим було проведено визначення функціонального стану ендотелію. Група порівняння була обстежена в тому ж самому обсязі, що і друга та третя. На підставі проведеного дослідження функціонального стану ендотелію на системному та реґіонарному рівнях розроблено ендотеліальний індекс ішемії (ЕІІ). Для визначення ступеня ішемічного ураження артерій нижніх кінцівок та вибору оптимальної лікувальної тактики було розроблено спосіб діагностики ішемії нижніх кінцівок (деклараційний патент України на корисну модель № 2866) шляхом визначення концентрації ЕТ-1 в системному та реґіонарному кровоплині. Результати ЕІІ і дані лікування пацієнтів ІІ групи дозволили удосконалити алгоритм діагностики та лікування хворих з ознаками критичної ішемії і обрати оптимальну лікувальну тактику. Критичним рівнем ЕІІ вважаємо 0,50 + 0,11. Хворим третьої групи було проведено лікування на підставі вдосконаленого лікувально-діагностичного алгоритму. Використання удосконаленого діагностично-лікувального алгоритму дозволив зменшити кількість ампутацій кінцівок з 40 % у пацієнтів І групи до 33,3 % у третій (в випадках коли ЕІІ був вищим за 0,50). Аналіз проведеного дослідження визначив високу інформативність знання рівня ЕТ-1 та ЕІІ. Вони дозволяють в кожному конкретному випадку розробити оптимальну тактику терапії та визначитися з обсягом оперативного втручання. Таким чином, застосування діагностично – лікувального алгоритму, заснований на вивчені функції судинного ендотелію і його конкретним показником ЕІІ дозволив обрати оптимальний індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: облітеруючий атеросклероз, оклюзія, реваскуляризація, шунтування, ендотелін 1, ішемія.
Subjects: General surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №2
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 10 Dec 2015 11:26
Last Modified: 10 Dec 2015 11:26
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/546

Actions (login required)

View Item View Item