Патогенетичне обгрунтування діагностики, лікувальної тактики та профілактики виникнення системних порушень у вагітних жінок з надмірною масою тіла

Дука, Ю.М. (2016) Патогенетичне обгрунтування діагностики, лікувальної тактики та профілактики виникнення системних порушень у вагітних жінок з надмірною масою тіла. Masters thesis, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України, Київ.

[img] Text
Aref_Дука.pdf

Download (1MB)

Abstract

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за фахом 14.01.01 – акушерство і гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2016. Дисертація присвячена питанням діагностики, лікування та профілактики системних порушень у вагітних жінок із надмірною масою тіла та ожирінням.На базі обстеження 175 вагітних жінок із різною масою тіла (120 жінок із надмірною вагою та ожирінням й 55 вагітних – із нормальною масою тіла) уточнено механізми розвитку акушерських ускладнень залежно від маси тіла з огляду на їх генетичну детермінованість, гормональний статус, обмінні та цитокинові особливості. Визначено основні генотипи-агресори розвитку гестаційних ускладнень та перинатальних втрат. Доведена значущість дослідження на материнську тромбофілію на прегравідарному етапі з метою покращення перинатальних наслідків у жінок з надмірною масою тіла та ожирінням. Запропонований діагностичний алгоритм, що дозволяє удосконалити ранню діагностику формування ендокринно-метаболічних порушень у вагітних жінок з надмірною вагою та ожирінням. Розроблено комплексну програму профілактики і лікування гестаційних ускладнень із урахуванням генетичної детермінованості та фенотипу вагітної жінки. Порівняння перебігу вагітності, пологів, післяпологового та раннього неонатального периоду проводилось у співставленні аналогічних параметрів у 115 вагітних жінок із надмірною масою тіла та ожирінням в ретроспективній групі, які спостерігалися згідно діючим акушерським протоколам. Проведений порівняльний аналіз довів ефективність розробленого індивідуального підходу до ведення вагітності та пологів у жінок із урахуванням їх маси тіла. Розроблені та математично обгрунтовані моделі прогнозування виникнення у вагітних жінок із надмірною вагою та ожиріннм загрози невиношування вагітності, утворення ретрохоріальних гематом під час гестації.

Item Type: Thesis (Masters)
Uncontrolled Keywords: ожиріння, вагітність, тромбофілія, генетична детермінованість, цитокіновий статус, невиношування.
Subjects: Obstetrics
Gynecology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Obstetrics, Gynecology and Perinatology FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 15 Jun 2016 12:11
Last Modified: 15 Jun 2016 12:11
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/702

Actions (login required)

View Item View Item