Клінічний випадок менінгоенцефаліту Епштейна-Барр-вірусної етіології в пацієнтки з нормальним імунним статусом.

Попович, О.О. and Мороз, Л.В. and Чабанов, Ф.А. and Андросова, О.С. and Куляс, С.М. and Чічірельо-Константинович, К.Д. and Плотиця, Л.П. (2023) Клінічний випадок менінгоенцефаліту Епштейна-Барр-вірусної етіології в пацієнтки з нормальним імунним статусом. Медичні перспективи = Medicni perspektivi (Medical perspectives) (3). pp. 226-233. ISSN 2307-0404 (print), 2786-4804 (online)

[img] Text
КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК.pdf

Download (2MB)
Official URL: https://medpers.dmu.edu.ua/

Abstract

У статті подано опис рідкісного клінічного випадку менінгоенцефаліту Епштейна-Барр-вірусної (EBV) етіології в пацієнтки з нормальним імунним статусом. Метою роботи було ознайомлення спеціалістів-практиків з проблематикою діагностики та лікування EBVнейроінфекції, особливостями перебігу та ведення EBV-менінгоенцефаліту. Пацієнтка 46 років., госпіталізована у відділення реанімації та інтенсивної терапії з діагнозом «Отруєння грибами». Після проведених клініколабораторно-інструментальних досліджень був встановлений діагноз менінгоенцефаліту EBV-етіології. У лікворі методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) виявлено ДНК EBV, на зображеннях магнітнорезонансної томографії (МРТ) головного мозку – вогнищеві зміни лівої скронево-острівцевої ділянки з ознаками лептоменінгіту. Враховуючи особливості цього випадку, автори статті дійшли висновків: менінгоенцефаліт EBV-етіології в умовах психологічного й фізичного стресу може зустрічатись у людей з нормальним імунним статусом; відтермінування діагнозу менінгоенцефаліту на початку хвороби в цьому випадку пов’язане з переважанням клінічних проявів загальномозкового синдрому, помилково розцінених як симптоми інтоксикації та диспепсії на тлі харчового отруєння; менінгоенцефаліт EBV-етіології супроводжується ознаками судомного, атактичного й когнітивно-мнестичного синдромів; скронево-острівцева локалізація вогнищевих змін головного мозку може бути характерною для EBV-менінгоенцефаліту; лікування ацикловіром і глюкокортикоїдами може мати переваги; обтяжений судинний анамнез, ліжковий режим і терапія глюкокортикоїдами передбачають підвищений ризик венозного тромбозу, який у цієї хворої реалізувався у виглядігострого сурального флеботромбозу; розрішення лептоменінгіту та вогнищевих змін головного мозку з формуванням гліозу за даними МРТ відбулося на третьому місяці після маніфестації захворювання; гліозні вогнища в скроневій та острівцевій ділянках головного мозку можуть спричинити патологічні неврологічні наслідки й потребують медичного спостереження.

Item Type: Article
Additional Information: DOI: 10.26641/2307-0404.2023.3.289264
Uncontrolled Keywords: Ключові слова: вірус Епштейна-Барр, енцефаліт, менінгоенцефаліт, магнітно-резонансна томографія, ацикловір, глюкокортикоїди; Epstein–Barr virus, encephalitis, meningoencephalitis, magnetic resonance imaging, acyclovir, glucocorticoids
Subjects: Infectious diseases
Neurological disease
Divisions: University periodicals > Medical perspectives
Depositing User: Ирина Медведева
Date Deposited: 22 Apr 2024 07:27
Last Modified: 22 Apr 2024 07:27
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/8865

Actions (login required)

View Item View Item