Оптимізація діагностики та хірургічного лікування варикоцеле у дітей та підлітків

Вернігора, Д.Г. (2024) Оптимізація діагностики та хірургічного лікування варикоцеле у дітей та підлітків. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Дніпровський державний медичний університет.

[img] Text
Дисертація Вернігора ДГ.pdf

Download (3MB)

Abstract

Проблема варикоцеле у дітей вже довгий час викликає постійну увагу лікарів усього світу. Варикоцеле – одна з найчастіших патологій в плановій урологічній хірургії, що зустрічається у хлопчиків старше 10 років з частотою розповсюдження 14-20% та має велику відмінність від інших захворювань тим, що практично в 80-90% є унілатеральним (лівобічним). Хоча за клінічними проявами варикоцеле здається «безпечним» захворюванням і досить рідко ускладнюється болем та дискомфортом, але факт того, що варикоцеле порушує фертильність чоловіків, не викликає сумнівів. Діагностичний алгоритм обстеження пацієнтів при варикоцеле сформований з таких методів як: мануальний огляд, ультразвукове обстеження з допплерівським картуванням, аналіз спермограми. Питання пошуку сучасних методів діагностики та предикторів для початку хірургічного лікування залишається відкритим, що зумовлює пошук нових методів оцінки гемодинаміки яєчок при варикоцеле. Сьогодні одним з новітніх методів діагностики гемодинаміки паренхиматозних органів є NIRS методика (Near-infrared spectroscopy), що дає змогу оцінити змішану сатурацію в паренхімі досліджуваного органу. Цю методику можливо застосовувати в призмі діагностики варикоцеле для доповнення інформації про стан яєчка та визначення тактики лікування. Щодо хірургічного лікування варикоцеле, то в світі існує близько 100 методик хірургічного лікування варикоцеле, але жодна не має 100% ефективності. Це обумовлено різними причинами варикоцеле, наявністю 3-х типів рефлюкса в тестикулярну вену та складністю візуалізації судинних структур. Останнім часом «золотим стандартом» лікування варикоцеле є мікрохірургічна субінгвінальна варикоцелектомія, при застосуванні якої кількість ускладнень після варикоцелектомії значно зменшилася порівняно з класичним паховим доступом (операція Іванісевича) та з надпаховим доступом. Але утруднена візуалізація судинних структур у дітей, зокрема лімфатичних судин та тестикулярної артерії, може призвести до післяопераційних ускладнень, таких як вторинне гідроцеле та атрофія яєчка. А якщо брати до уваги значно менший досвід застосування цього методу оперативного втручання у дітей та менші розміри анатомічних структур, то додаткові методи візуалізації судинних структур мають критичну важливість при застосуванні цього методу хірургічного лікування варикоцеле в дитячому віці. На нашу думку, застосування новітніх методів візуалізації судин в комбінації з хірургічним лікуванням може покращити результати лікування варикоцеле. Цим методом може стати контрастування лімфатичних судин під час мікрохірургічної субінгвінальної варикоцелектомії шляхом введення метиленового синього в білкову оболонку яєчка.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: варикоцеле, Near-Infrared spectroscopy, діагностика варикоцеле, мікрохірургічна субінгвінальна варикоцелектомія, метиленовий синій, експериментальне дослідження, калитка, діти.
Subjects: Pediatric surgery
Divisions: Departments > Department of Otorhinolaryngology
Departments > Department of Pediatric surgery, Traumatology and Orthopedics
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 13 May 2024 09:11
Last Modified: 13 May 2024 09:11
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/8911

Actions (login required)

View Item View Item