Лікування та реабілітація хворих на тривожно-депресивні розлади з порушеннями харчової поведінки

Кокашинський, В.О. (2024) Лікування та реабілітація хворих на тривожно-депресивні розлади з порушеннями харчової поведінки. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Дніпровський державний медичний університет.

[img] Text
Дисертація Кокашинський В.О..pdf

Download (4MB)

Abstract

Мета дослідження: На підставі вивчення клініко психопатологічних, патопсихологічних особливостей та оцінки якості життя хворих на тривожно-депресивні розлади з порушеннями харчової поведінки розробити для цієї категорії осіб комплексну поетапну диференційовану лікувально- реабілітаційну програму та оцінити її ефективність. У дисертаційній роботі були вивчені клініко-психопатологічні і патопсихологічні особливості тривожно-депресивних розладів з порушеннями харчової поведінки. Було виявлено взаємозв'язки між порушеннями харчової поведінки, образом власного тіла та тривожно-депресивними розладами, і проведена оцінка впливу перерахованих чинників на якість життя пацієнтів. Дослідження базувалося на даних комплексного обстеження 147 пацієнтів у віці від 18 до 60 років, яким було діагностовано тривожно-депресивні розлади з симптомами порушення харчової поведінки. Пацієнти були розподілені на основну групу та групу порівняння. Відбір пацієнтів до груп був випадковим, що забезпечило рандомізацію. Лікування пацієнтів основної групи здійснювалося згідно розробленої нами комплексної поетапної диференційованої лікувально-реабілітаційної програми з психоосвітнім компонентом, тоді як до учасників групи порівняння застосовувався стандартний алгоритм терапії відповідно до клінічних настанов. Залучені до дослідження пацієнти в динаміці проходили первинний огляд до початку лікування та контрольний через 6 місяців від початку терапії. В ході дослідження проводили клініко-анамнестичне, клініко-психопатологічне, патопсихологічне та психодіагностичне дослідження доповнене психометричними шкалами і статистичні методи дослідження. Психометрична діагностика тривожно-депресивних розладів з порушеннями харчової поведінки проводилася за допомогою анкети про стан здоров’я PHQ-9, опитувальника образа тіла О.О. Скугаревського, С.В. Сивухи, голландського опитувальника харчової поведінки (DEBQ), тесту «Дослідження тривожності» (опитувальник Спілбергера-Ханіна) та методики оцінки інтегративного показника якості життя (Х.Е. Меззіч), адаптований Н.О. Марутою. При порівнянні пацієнтів за групами не було виявлено статистично значущої відмінності за такими показниками як стать, вік, сімейний стан, рівень освіти, трудова зайнятість, місце проживання. Преважна більшість обстежених була госпіталізована до стаціонару повторно, за цим показником також не було виявлено статистично значущої різниці між основною групою та групою порівняння (р˃0,05). При оцінці пацієнтів за діагнозами між групами не було виявлено відмінностей. Загалом, проведений аналіз продемонстрував однорідність основної групи та групи порівняння, що дало змогу для подальшого порівняння груп за іншими показниками. Були встановлені клініко-психопатологічні особливості тривожно-депресивних розладів з порушеннями харчової поведінки, статистично значущих відмінностей за показниками між пацієнтами обох груп не було виявлено.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: тривога, депресія, тривожно-депресивні розлади, харчова поведінка, розлади харчової поведінки, порушення харчової поведінки, лікування, прогноз.
Subjects: Psychiatry
Divisions: Departments > Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 20 May 2024 10:43
Last Modified: 20 May 2024 10:43
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/8932

Actions (login required)

View Item View Item