Роль позаклітинних везикул при фізіологічних та патологічних станах (огляд літератури)

Радченко, В.В. and Єльчанінова, Т.І. (2024) Роль позаклітинних везикул при фізіологічних та патологічних станах (огляд літератури). Український журнал Перинатологія і Педіатрія = Ukrainian Journal of Perinatology and Pediatrics (1). pp. 97-104. ISSN 2707-1375 (Online), 2706-8757 (Print)

[img] Text
17.pdf

Download (293kB)
Official URL: https://med-expert.com.ua/journals/ua/publishing-a...

Abstract

Наведено огляд літератури щодо сучасних поглядів на роль рибонуклеїнової кислоти (РНК) позаклітинних везикул при фізіологічних і патологічних станах.Мета – висвітлити сучасні наукові знання про значення позаклітинних везикул при фізіологічних і патологічних станах, нові можливості діагностики й лікування.Позаклітинні везикули, зокрема екзосоми (ЕС), зазнали відродження інтересу після досліджень, що вказують на їхнє значення в численних подіях міжклітинної взаємодії. Основна увага приділена дослідженням, які вивчали патофізіологію мікровезикул та екзосом у нормі та при найпоширеніших захворюваннях, особливості діагностики та можливості їхнього застосування в клінічній практиці. У галузі репродуктивної медицини зростає інтерес до розуміння ролі позаклітинних везикул у чоловічій та жіночій репродуктивних системах, оскільки вони можуть становити новий механізм комунікації між репродуктивними шляхами та незрілими гермінальними клітинами або між матір’ю та плодом. Це потенційно може мати значний вплив на розуміння процесів, пов’язаних із вагітністю та розвитком ускладнень. Вивчається їхня корисність як біомаркерів патологічних станів, таких як прееклампсія, спонтанні передчасні пологи та синдром полікістозних яєчників.Висновки. Підсумовано взаємозв’язок між екзосомальними мікро-РНК (мкРНК) і різними захворюваннями. Однак використання екзосом мають обмеження через технічні та економічні причини. Чистота виділених ЕС потребує поліпшення, що вимагає більш якісних технологій та обладнання. Висвітлено роль екзосомальних мкРНК у живих організмах, їхню цінність і потенційну можливість застосування з точки зору джерела та механізму дії ЕС. У майбутніх клінічних випробуваннях буде використано більше екзосомальних терапевтичних засобів, що дає надію на появу нових методів діагностики та лікування багатьох захворювань.

Item Type: Article
Additional Information: https://doi.org/10.15574/PP.2024.97.97, https://med-expert.com.ua/journals/wp-content/uploads/2024/05/17.pdf
Uncontrolled Keywords: позаклітинні везикули, екзосоми, мультивезикулярні тіла, мікро-РНК, біомаркери.
Subjects: Physiology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Obstetrics, Gynecology and Perinatology FPE
Faculty of Postgraduate Education > Department of Pediatrics, family medicine and clinical laboratory diagnostics FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Jul 2024 12:05
Last Modified: 04 Jul 2024 12:05
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/9014

Actions (login required)

View Item View Item