Аналіз динаміки фізичної доступності фармацевтичної допомоги в Україні.

Коваль, В.М. and Кривов’яз, О.В. (2024) Аналіз динаміки фізичної доступності фармацевтичної допомоги в Україні. Медичні перспективи = Medicni perspektivi (Medical perspectives) (1). pp. 201-206. ISSN 2307-0404 (print), 2786-4804 (online)

[img] Text
АНАЛІЗ ДИНАМІКИ.pdf

Download (596kB)
Official URL: https://medpers.dmu.edu.ua/

Abstract

Рівень розвитку системи охорони здоров’я країни може оцінюватись по-різному, зокрема за рівнем фармацевтичної допомоги населенню. Якість фармацевтичної допомоги населенню залежить від багатьох факторів, у тому числі від фізичної доступності та кількості аптечних закладів, розташованих на певній території. Метою роботи стало дослідження динаміки зміни фізичної доступності фармацевтичної допомоги для населення та зміни кількості аптечних закладів в Україні протягом 2017–2022 років. Для аналізу динаміки були використані щорічні звіти Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, щодо ліцензіатів у сфері господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарських засобів, обігу наркотичних засобів. За результатами дослідження встановлено, що пандемія коронавірусної хвороби, яка була спричинена коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19), та повномасштабне вторгнення російської федерації суттєво вплинули на розвиток фармацевтичного ринку в Україні. Спостерігається загальна тенденція до зменшення кількості суб’єктів господарювання, що провадять свою діяльність з роздрібної торгівлі лікарських засобів, при одночасному збільшенні місць провадження діяльності, що може свідчити про глобалізацію фармацевтичного ринку. Проте це також може спричинити зменшення якості конкурентного середовища та обмеження вибору постачальників фармацевтичної послуги споживачами. Так, у досліджуваному періоді кількість суб’єктів господарювання зменшилась більше ніж на 1400. Також зменшилась кількість аптечних закладів, що займаються виготовленням лікарських засобів, на 23,5%. Загальна кількість суб’єктів господарювання, що займаються діяльністю з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, також суттєво зменшилась, що, безумовно, погіршило фізичну доступність до цієї групи лікарських засобів.

Item Type: Article
Additional Information: DOI: 10.26641/2307-0404.2024.1.301254
Uncontrolled Keywords: Ключові слова: фармацевтична допомога, фізична доступність, аптеки, екстемпоральне виготовлення, пандемія, воєнний стан; pharmaceutical aid, physical accessibility, pharmacies, medicines compounding, pandemic, martial law
Subjects: Social medicine
Divisions: University periodicals > Medical perspectives
Depositing User: Ирина Медведева
Date Deposited: 19 Jul 2024 10:15
Last Modified: 19 Jul 2024 10:16
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/9034

Actions (login required)

View Item View Item