Кисневий статус організму вагітних та його корекція в умовах техногенного навантаження важкими металами : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Т. В. Лещева. - Київ, 2003. - 16 с.

Лещева, Т.В. (2003) Кисневий статус організму вагітних та його корекція в умовах техногенного навантаження важкими металами : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Т. В. Лещева. - Київ, 2003. - 16 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Київська медична академія післядипломної освіти ім П.Л.Шупика МОЗ України.

[img] Archive
03ltvnvm.zip

Download (110kB)

Abstract

В роботі наведені дані про особливості перебігу вагітності та пологів, внутрішньоутробного стану плоду у практично здорових вагітних, що мешкають у екологічно несприятливих умовах. Вперше досліджені параметри кисневого статусу організму вагітних в умовах техногенного навантаження важкими металами, які змінюються не тільки від першого триместру вагітності до третього, але і залежно від місця проживання вагітних. Проведений біологічний моніторинг виявив, що у крові та сечі вагітних промислового регіону спостерігається підвищений рівень металів-токсикантів (свинець, кадмій) та знижений – ессенціальних елементів (залізо, мідь, цинк). Показано, що для профілактики порушень кисневого статусу організму вагітних в умовах техногенного навантаження важкими металами на доклінічному рівні доцільно використовувати вітчизняний препарат “Таблетки пектинові”, що дозволить знизити негативний вплив чинників довкілля на перебіг вагітності та пологів, внутрішньоутробний стан плода і, таким чином, зменшити рівень перинатальних втрат.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: кисневий статус, вагітність, пологи, пектинопрофілактика, внутрішньоутробний стан плоду, негативні чинники довкілля
Subjects: Obstetrics
Gynecology
Divisions: Departments > Department of Obstetrics and Gynecology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:21
Last Modified: 05 Oct 2015 14:01
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/96

Actions (login required)

View Item View Item