Особливості анестезії при супутньому червоному вовчаку

Кравець, О.В. and Єхалов, В.В. and Миронов, Д.В. (2025) Особливості анестезії при супутньому червоному вовчаку. The VIII International scientific and practical conference «Modern technologies in education, work and science», October 20-22, 2025. pp. 72-78.

[img] Text
Вовчак-.pdf

Download (2MB)

Abstract

У 37 - 95% хворих на СЧВ можуть виникати ускладнення з боку центральної та периферичної нервової системи. Хорея може бути початковим проявом СЧВ або антифосфоліпідного синдрому (АФС). Психоз виникає приблизно у 5% пацієнтів з діагнозом СЧВ. Часто для його полегшення потрібні менші дози глюкокортикоїдів, додавання антипсихотичних засобів або пульсова доза циклофосфаміду. Електрофізіологічні дослідження показали аксональну нейропатію у 70% пацієнтів і ознаки демієлінізації у 20% хворих на тяжкий СЧВ. Фіброміалгія часто зустрічається при системному червоному вовчаку і виникає набагато частіше, ніж у загальній популяції. У когортному дослідженні загальний рівень гіпертиреозу в групі СЧВ становив 6,4%. Серцево- судинний ризик значно підвищується при червоному вовчаку, а системне використання кортикостероїдів сприяє його зростанню. Міокардит вражає 5 - 10% пацієнтів із СЧВ. З них 80% мають знижену фракцію викиду. Процес може прогресувати до аритмій, дилатаційної кардіоміопатії та хронічної серцевої недостатності, особливо за наявності гіпертензії, захворювання клапанів, атеросклеротичної хвороби, ниркової недостатності, особливо на тлі лікування циклофосфамідом і гідроксихлорохіном. Кардіотоксичність є визнаним ускладненням терапії високими дозами циклофосфаміду з гострою декомпенсацією та оборотним зниженням систолічної функції, хоча рідкісні випадки також задокументовані при застосуванні гідроксихлорохіну. Коронарний васкуліт і швидкобіжний атеросклероз призводять у цих пацієнтів до високої поширеності ішемічної хвороби серця. Пацієнти схильні до потенційно летальних інтраопераційних подій, таких як інтраопераційний інфаркт міокарду.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: загальна анестезія, нейроаксіальна анестезія, червоний вовчак.
Subjects: Anesthesiology and Intensive care
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Anesthesiology, Intensive Care and Emergency Medicine states FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 19 Mar 2026 10:33
Last Modified: 19 Mar 2026 10:33
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/9748

Actions (login required)

View Item View Item