Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. В. Сімонова. - Одеса, 2004. - 20 с.

Сімонова, Н.В. (2004) Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Н. В. Сімонова. - Одеса, 2004. - 20 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Одеський державний медичний унівеситет МОЗ України.

[img] Archive
04snvpro.zip

Download (350kB)

Abstract

У роботі визначені особливості перебігу постменопаузального синдрому у жінок з природною та хірургічною менопаузою з урахуванням тиреоїдного статусу. Проведений порівняльний аналіз розвитку урогенітальних та метаболічних порушень у залежності від етіології менопаузи і функціональної активності щитовидної залози. Здіснено комплексне обстеження 170 жінок. Основну групу склали 100 пацієнток з хірургічною менопаузою, до груп порівняння увійшли 70 жінки з природною менопаузою, з яких 40 склали групу з нормальним тиреоїдним статусом, 30 - групу з діагностованим субклінічним гіпотиреозом у період менопаузи. Встановлено, що у жінок з менопаузою хірургічного генезу і субклінічним гіпотиреозом спостерігається розвиток метаболічного синдрому, який характеризується раннім формуванням асоціації метаболічних порушень, зв'язаних з підвищенням ІМТ, розвитком абдомінального типу ожиріння та ліпопротеїдемії, прогресуванням атрофічних процесів урогенітальногу тракту. З метою зниження тяжкості перебігу клімактеричного синдрому в жінок з менопаузою хірургічного генезу розроблено комплексне лікування шляхом удосконалення методу ЗГТ, в обов'язкові умови якого входит призначення тривалої ЗГТ в сполученні з препаратами ( L- тироксин), які компенсують недолік тиреоїдних гормонів, незалежно від підвищення рівня концентрації ТТГ у плазмі крові .

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: клімактеричний синдром, хірургічна менопауза, метаболічний синдром, субклінічний гіпотиреоз, замісна гормонотерапія, урогенітальні порушення
Subjects: Obstetrics
Gynecology
Divisions: Departments > Department of Obstetrics and Gynecology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:27
Last Modified: 05 Oct 2015 13:18
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/98

Actions (login required)

View Item View Item