Профілактика та інтенсивна терапія синдрому гострого ураження шлунку в абдомінальній хірургії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. О. Павлов. - Дніпропетроськ, 2009. - 38 с.

Павлов, О.О. (2009) Профілактика та інтенсивна терапія синдрому гострого ураження шлунку в абдомінальній хірургії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. О. Павлов. - Дніпропетроськ, 2009. - 38 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img] Text
Павлов.doc

Download (516kB)

Abstract

Захищається 31 наукових праць, у яких опубліковано результати досліджень впливу гострої абдомінальної патології на розвиток ерозивне – виразкових ускладнень. В експериментальній моделі визначено ключові ланки дії факторів больової агресії із визначенням фізіологічних ланок послідовного ураження шлунково – кишкового тракту починаючи від реакції симпато – адреналової системи, через розвиток гіпоксії до виникнення ендотеліальної недостатності, що в результаті призводить до розвитку синдрому гострого ураження шлунку. Проведено клінічне дослідження у 180 пацієнтів з гострою абдомінальною патологією, причиною якої стало гостра шлунково – кишкова кровотеча, гострий панкреатит та гостра кишкова непрохідність. На основі вивчення кисневого статусу, кислотно – лужного балансу, інтрамукозного рН, газового складу та гемодинаміки, стресової реакції та системної запальної відповіді, моторно - евакуаційної функції доведено багатогранний патофізіологічний процес розвитку синдрому гострого ураження шлунку з виділенням реакції симпато – адреналової системи, гіпоксії та ендотоксикозу. Обґрунтовано застосування профілактичної стратегії інтенсивної терапії, що дозволило знизити ризик повторної геморрагії на 27,5 % та необхідність в повторній госпіталізації на 18,2 % і в результаті зменшити строки перебування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії на 26,4 % та загального терміну перебування в стаціонарі на 8,9 %.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: синдром гострого ураження шлунку, діагностика, профілактика, реамберин, тіоцетам, актовегін
Subjects: Abdominal surgery
Gastroenterology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Anesthesiology, Intensive Care and Emergency Medicine states FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:49
Last Modified: 30 Sep 2015 11:05
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/166

Actions (login required)

View Item View Item