Індивідуалізація тактики мікрохірургічного лікування в гострому періоді розриву церебральних артеріальних аневризм

Казанцева, В.А. (2024) Індивідуалізація тактики мікрохірургічного лікування в гострому періоді розриву церебральних артеріальних аневризм. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Дніпровський державний медичний університет.

[img] Text
Дисертація Казанцева.pdf

Download (3MB)

Abstract

Дисертаційне дослідження присвячене вдосконаленню підходів поліпшення результатів мікрохірургічного лікування, що дозволять у кожному окремому випадку вибрати оптимальні терміни мікрохірургічного лікування в гострому періоді розриву церебральних артеріальних аневризм (ЦАА), що є однією з найбільших актуальних та дискутабельних проблем сучасної судинної нейрохірургії. У роботі досліджено комплекс загальновідомих предикторів оцінки демографічного, клінічного, неврологічного стану пацієнтів з урахуванням клінічних шкал, інструментальні параметри допоміжних методів нейровізуалізації, але саме в їх сукупності. Це дозволило виявити найбільш значимі з них у прогнозуванні результатів мікрохірургічного втручання (МВ) та побудові прогностичної моделі, враховуючи також індивідуальні терміни МВ у гострому періоді розриву ЦАА. Була виявлена прогностична цінність даних чинників ризику при розриві ЦАА в оцінці сприятливих результатів МВ. На підставі проведеного дослідження розроблена прогностична модель у вигляді рівняння логістичної регресії, яка дала можливість вплинути на ефективність мікрохірургічної тактики і дозволила розподілити пацієнтів по діагностичним критеріям для проведення оперативного втручання з успішними наслідками. Дисертаційна робота ґрунтується на аналізі результатів ретроспективного аналізу n=391 історії хвороби пацієнтів з клінічними проявами розриву ЦАА та проспективного дослідження результатів мікрохірургічного лікування n=89 пацієнтів клінічної групи віком від 18 до 85 років, поєднаних тотожною патологією, які знаходились на лікуванні в умовах центру судинної нейрохірургії комунального підприємства «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Дніпровської обласної ради (КП «ДОКЛМ» ДОР). До ретроспективного аналізу віднесено n=329 пацієнтів, які були прооперовані мікрохірургічним шляхом у гострому періоді розриву ЦАА у різні терміни та n=62 пацієнта, що померли без операції включно з 2013 по 2017 рр. Дослідження проспективної групи проведено за період 2018 року, з впровадженням в тактику МВ прогностичної моделі, що враховувала вплив виявлених значущих критеріїв/предикторів для сприятливого результату кліпування.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: церебральні артеріальні аневризми, субарахноїдальний крововилив, мікрохірургічне лікування, ускладнення мікрохірургії, функціональний результат, чинники ризику, прогностична модель.
Subjects: Neurosurgery
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of Neurology and Neurosurgery FPE
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 13 May 2024 12:23
Last Modified: 13 May 2024 12:23
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/8914

Actions (login required)

View Item View Item