Російськомовна термінологія медичної косметології в системному та функціональному аспектах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філол. наук / О. В. Нашиванько. - Дніпропетровськ, 2012. - 21 с.

Нашиванько, О.В. (2012) Російськомовна термінологія медичної косметології в системному та функціональному аспектах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філол. наук / О. В. Нашиванько. - Дніпропетровськ, 2012. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.

[img] Text
Нашиванько О.В..doc

Download (211kB)

Abstract

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню термінології медичної косметології російської мови в контексті екстралінгвальних факторів, що впливають на її формування. У роботі проаналізовано процеси становлення косметології як науково-прикладної галузі медицини, взаємодії тематичних галузей косметика і косметология та термінів, що їх позначають; виявлено місце медичної косметології серед суміжних дисциплін і визначено характер утворення терміносистеми МК; розроблено ієрархічну класифікацію напрямів медичної косметології. У процесі дослідження вперше зроблено інвентаризацію термінів медичної косметології і визначено особливості їх мовного вираження в російській мові. Виявлено особливості прояву синонімії, антонімії, семантичної неоднозначності. Здійснено концептуально-тематичний аналіз терміносфери медичної косметології, за результатами якого визначено й описано основні тематичні групи, мікросистеми і лексичні гнізда термінів. Виявлено структурні типи термінів медичної косметології та інвентар основних ономасіологічних ознак, що реалізуються в складних і складених номінаціях.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: мова професійної комунікації, термінологія медичної косметології, тематична група, системні зв’язки термінів, ономасіологічна структура термінів
Subjects: Other
Divisions: Departments > Department of Humanities
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 29 May 2014 10:44
Last Modified: 29 Sep 2015 07:19
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/169

Actions (login required)

View Item View Item