Вміст, тканинний розподіл та біохімічні властивості нейрон- та астроцит-специфічних білків за експериментальної енцефалопатії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / О. З. Фоменко. - Одеса, 2011. - 22 с.

Фоменко, О.З. (2011) Вміст, тканинний розподіл та біохімічні властивості нейрон- та астроцит-специфічних білків за експериментальної енцефалопатії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / О. З. Фоменко. - Одеса, 2011. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.

[img] Text
Fomenko.doc

Download (341kB)

Abstract

Досліджено співвідношення між рівнем нейрон- та астроцит-специфічних протеїнів (кальцій-зв’язуючого протеїна S100b, гліального фібрилярного кислого білка, нейрональної молекули клітинної адгезії) та загальною глікозаміноглікан-зв’язуючою здатністю протеїнів міжклітинного матриксу у мозку щурів за умов розвитку печінкової енцефалопатії різної етіології та її корегування. Метіонін-холін дефіцитний неалкогольний стеатогепатит супроводжувався гальмуванням продукції нейроспецифічних протеїнів, деградацією гліальних клітин та зменшенням кількості адгезивних молекул; найбільш ураженим відділом мозку щурів виявився мозочок. Експериментальний хронічний гепатит супроводжувався набряком астроцитів та збільшенням кількості адгезивних молекул на фоні збільшеного продукування нейроспецифічних протеїнів, найбільші зміни характерні для мозочку та гіпокампу За умов розвитку експериментального хронічного гепатиту виявлена пряма залежність між локомоторною активністю тварин та філаментним ГФКБ (r = 0,86) та зворотна залежність між цитозольним ГФКБ та локомоторною активністю тварин (r = -0,43). Встановлено зворотній зв’язок між пізнавальною активністю щурів та рівнем S100b (r = -0,72), цитозольним ГФКБ (r = -0,64) та прямий зв’язок між мембранною НМКА та рівнем пізнавальної активності (r = 0,74). Пряма кореляційна залежність (r = 0,5–0,86) між рівнем кальцій-зв’язуючого білка S100b у сироватці крові та його рівнем у головному мозку під час розвитку печінкової енцефалопатії за умов хронічного гепатиту може бути використана для експрес-аналізу. Застосування препаратів глутаргін, цитофлавін та альфа-кетоглутарату запобігає розвитку змін рівня нейрон- та астроцитспецифічних протеїнів у мозку щурів під час печінкової патології. Найбільш ефективними виявилися альфа-кетоглутарат та цитофлавін.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: S100b, гліальний фібрилярний кислий білок, нейрональна молекула клітинної адгезії, гіалуронат-зв’язуючі протеїни, неалкогольний стеатогепатит, хронічний гепатит, печінкова енцефалопатія
Subjects: Biological Chemistry
Divisions: Departments > Department of Medical and Biological Physics and Informatics
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 07:59
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/202

Actions (login required)

View Item View Item