Активність матриксних металопротеїназ ММП2 та ММП9 у пацієнтів з мієло- та лімфопроліферативними захворюваннями

Гордієнко, Ю.А. (2014) Активність матриксних металопротеїназ ММП2 та ММП9 у пацієнтів з мієло- та лімфопроліферативними захворюваннями. Вісник Дніпропетровського університету. Біологія, медицина (№ 5(1). pp. 54-57.

[img] Text
4_Вестник ДНУ.pdf

Download (316kB)

Abstract

Досліджено активність матриксних металопротеїназ ММП2 та ММП9 у плазмі крові пацієнтів з мієло- та лімфопроліфератив- ними захворюваннями до та після хіміотерапії антрацикліновими антибіотиками даунорубіцином і адрибластином. У хворих із гострим мієлолейкозом до початку терапії активність проММП9 була суттєво зниженою (0,03 ± 0,01 ум. од.), втім після хіміотерапії цей показник зростав майже в 7 разів. Хронічний лімфолейкоз і множинна мієлома супроводжуються значним підвищенням ММП9. Застосування даунорубіцину викликає зменшення активності проММП9 до 0,25 ± 0,10 ум. од. у хворих на хронічний лімфолейкоз. При множинній мієломі активність проММП9 істотно знижується (у 16 разів), а ММП9 підвищується. Співвідношення проММП9/ММП9 можна застосовувати як додатковий критерій моніторингу та ефективності хіміотерапії проліферативних захворювань крові.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: матриксні металопротеїнази; ММП2; ММП9; гострий мієлолейкоз; хронічний лімфолейкоз; множинна мієлома; антрациклінові антибіотики
Subjects: Oncology
Biological Chemistry
Therapy. Therapeutic interventions
Divisions: Departments > Department of Biochemistry and medical chemistry
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 10 Apr 2015 07:38
Last Modified: 10 Apr 2015 07:38
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/317

Actions (login required)

View Item View Item