Прогнозування перебігу хронічного обструктивного захворювання легень на етапах спостереження хворих : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Б. О. Басіна. - Ялта-Сімферополь, 2014. - 25 с.

Басіна, Б.О. (2014) Прогнозування перебігу хронічного обструктивного захворювання легень на етапах спостереження хворих : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Б. О. Басіна. - Ялта-Сімферополь, 2014. - 25 с. Masters thesis, ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» МОЗ України.

[img]
Preview
Text
автореферат Басина.pdf

Download (528kB) | Preview

Abstract

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих на ХОЗЛ шляхом розробки та впровадження інтегральної системи прогнозування перебігу хвороби. Доведена можливість прогнозування подальшого перебігу ХОЗЛ вже на етапі первинної оцінки стану пацієнта. Розроблені критерії прогнозування ризику обтяження стану хворих на ХОЗЛ на етапі первинного їх обстеження. Вперше виділені основні й додаткові критерії ризику обтяження перебігу ХОЗЛ. На основі розрахованих діагностичних коефіцієнтів діагностичних ознак розроблена оригінальна модель прогнозування обтяження подальшого перебігу ХОЗЛ для застосування її на етапі первинної оцінки стану пацієнта. 20 Розроблений алгоритм застосування прогностичної моделі з урахуванням основних та додаткових критеріїв. Виявлено, що використання динаміки змін рівнів маркерів системного запалення на етапах тривалого (протягом одного року) спостереження та адекватного (згідно із стадією захворювання) медикаментозного лікування хворих на ХОЗЛ можливо використовувати для прогнозування наявності/відсутності ризику обтяження перебігу захворювання у подальшому; на основі чого розроблена інтегральна система прогнозування перебігу ХОЗЛ на різних етапах спостереження та лікування хворих з урахуванням змін рівнів маркерів системного запалення. Доведена ефективність раннього призначення ІГКС хворим на ХОЗЛ з ІІ стадією захворювання за умов наявності у них високого ризику обтяження подальшого перебігу хвороби.

Item Type: Thesis (Masters)
Uncontrolled Keywords: хронічне обструктивне захворювання легень, прогнозування, попередження обтяження.
Subjects: Internal diseases
Pulmonology
Divisions: Departments > Department of Internal Medicine 1 (formerly - Faculty Therapy and Endocrinology)
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 08 May 2015 10:31
Last Modified: 22 Sep 2015 09:25
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/333

Actions (login required)

View Item View Item