Клініко-лабораторні особливості мікозів і оніхомікозів ступнів у осіб похилого та старечого віку, методи терапії і профілактики : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. В. Терханова. - Київ, 2005. - 17 с.

Терханова, І.В. (2005) Клініко-лабораторні особливості мікозів і оніхомікозів ступнів у осіб похилого та старечого віку, методи терапії і профілактики : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. В. Терханова. - Київ, 2005. - 17 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України.

[img] Text
Терханова І.В._автореф_канд_2005.doc

Download (162kB)

Abstract

Дисертація присвячена удосконаленню методів лікування мікозів та оніхомікозів ступнів літніх осіб з урахуванням віку, клінічного перебігу хвороби та мікологічних тестів, супутньої патології, показників, які характеризують стан імунітету, функціональну активність судинної системи. Встановлені особливості клінічних проявів хвороби. У групі досліджених пацієнтів без мікозу ступнів встановлено депресія Т-ланки імунітету (зниження СД3+, СД4+, СД56+, СД16+) та IgG, пригнічення неспецифічних чинників захисту, РБТЛ, що могло бути фоном для упровадження грибів. В групі адекватної по складу, але з мікозом ступнів, усі вище зазначені показники зростали, різко підвищувався рівень ЦІК, нейтрофілів і моноцитів, знижувалася кількість IgG при подальшому пригніченні НСТ-тесту, підвищенні титру комплементу. В основній групі досліджуваних хворих з вираженою вісцеральною патологією, мікозом ступнів і оніхомікозом при достатньо низькому початковому рівні імунітету, як у попередніх групах, різко пригнічувався фагоцитоз, більш підвищувалася комплементарна активність крові, знижувалася кількість Ig G і Ig М. При проведенні реовазографії нижніх кінцівок виявлені зміни у вигляді зниження кровонаповнення, підвищення судинного опору і тонусу судин крупного калібру, а також уповільнення венозного відтоку, які були більш виразні у хворих основної групи дослідження. Проведені нами дослідження дозволили рекомендувати диференційоване застосування ламізилу або екзифіну при дерматоміцетній інфекції, орунгалу – при змішаній і патогенетичних препаратів для корекції імунного статусу (циклоферон), для покращення периферійного кровообігу і трофіки тканин (нікошпан, солкосерил, аєвіт, аскорутин), для корекції діяльності ШКТ (креон, алохол, дарсіл, фестал) і вперше науково обгрунтувати і впровадити віта-мелатонін, а також вперше запропонувати для використання протигрибковий лак (кислота бензойна, кислота саліцилова, кислота ундециленова, гризеофульвін, димексид, клей БФ-6) для зовнішнього лікування нігтів, що виготовляється екстемпорально. Після проведеного лікування антимікотиками системної дії у 82,4 % пацієнтів зареєстровано етіологічне одужання. При цьому терміни лікування скорочувалися на 0,5-1 міс при хорошому перенесенні препаратів і відсутності побічних ефектів, зі сприятливими змінами показників функціональних і імунологічних досліджень. Хворі, що використовували лише зовнішню протигрибкову терапію, одужали лише у 28,2 % випадках. Через 6 місяців рецидиви зареєстровані у 6 пацієнтів (1 випадок після лікування антимікотиком системної дії), а через 1- 1,5 року – у 11 пацієнтів (у 2 чоловік після лікування антимікотиками системної дії). Запропонована профілактика рецидивів розчином хлоргексидину біглюконату.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: мікоз ступнів, оніхомікоз, літні люди, клініка, імунітет, судинна система, лікування
Subjects: Dermatology. Skin diseases
Divisions: Departments > Department of Skin and Venereal Diseases
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 02 Oct 2015 14:06
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/142

Actions (login required)

View Item View Item