Мікробіологічне обгрунтування розробки складу і технології асоційованого пробіотичного препарату на основі оригінальних штамів Aerococcus viridans та Bacillus subtilis : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. П. Кошова. - Харків, 2011. - 21 с.

Кошова, І.П. (2011) Мікробіологічне обгрунтування розробки складу і технології асоційованого пробіотичного препарату на основі оригінальних штамів Aerococcus viridans та Bacillus subtilis : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / І. П. Кошова. - Харків, 2011. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України».

[img] Text
aref Koshtvaya.doc

Download (276kB)

Abstract

Дисертація присвячена питанням дослідження властивості гетерогенністі штамів Aerococcus viridans 167, отримання стабільних штамів аерококів, удосконалення методів культивування та отримання стабільної рідкої форми пробіотика з аерококів і бацил. Вивчено вплив пробіотичного комплексу аерококів і бацил на біологічну активність деяких представників умовно патогенної мікрофлори. Доведено, що культури аерококів, які зберігаються тривалий час в ліофілизованному стані, мають високу морфологічну гетерогенність усередині популяції, що приводить до поліморфізму, який усувається за допомогою культивування на рідких поживних середовищах та постійному пасажі штамів. Вивчення антагонізму Aerococcus viridans 167 і Bacillus subtilis N 3 (рВМВ 105) показали, що дані мікроорганізми не проявляють взаємного антагонізму, а в асоціації проявляють підвищене пригнічення росту умовно патогенних тест-культур. Схема технологічного отримання препарату розроблена з використанням рідкого живильного середовища на базі рослинної сировини. При експериментальному вивченні рідкого препарату з пробіотичного комплексу Aerococcus viridans 167 та Bacillus subtilis N 3, для антимікробної терапії зовнішніх гнійний-запальних процесів використані моделі стафілококової і синєгнійної інфекцій. Отримані результати свідчать про захисну дію препарату.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: пробіотики, бацили, аерококи, технологія, живильне середовище, антагонізм
Subjects: Microbiology, Virology and Immunology
Divisions: Departments > Department of Microbiology, virology, immunology and epidemiology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 30 Sep 2015 06:19
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/145

Actions (login required)

View Item View Item