Вплив активних форм кисню різного походження на представників мікробіоценозу ротової порожнини : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. В. Шарун. - Харків, 2005. - 29 с.

Шарун, А.В. (2005) Вплив активних форм кисню різного походження на представників мікробіоценозу ротової порожнини : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. В. Шарун. - Харків, 2005. - 29 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут мікробіології та імунології ім. И.И. Мечникова АМН України.

[img] Text
aref Sharun.doc

Download (9MB)

Abstract

Дисертація присвячена вивченню впливу активних форм кисню мікробного і фізико – хімічного походження по відношенню до патогенних і умовно – патогенних представників мікрофлори нестерильних порожнин організму людини. Установлено наявність у ротовій порожнині людини активних продуцентів перекису водню, які відносяться до роду Aerococcus виду viridans. Доведено антагоністичний вплив перекису водню, продукуємого виділеними мікроорганізмами, а також активних форм кисню (АФК), що утворюються у водних розчинах, оброблених низькотемпературною плазмою на полірезистентні штами патогенних і умовно – патогенних представників мікро біоценозу. Отримано результати по спільному антагоністичному впливу виділених аэрококков і активованих водних розчинів щодо представників сімейства Enterobacteriaceae Визначено субстрати окиснювання аерококів, що дають збільшення поглинання кисню і приводять до зростання їх антагоністичної активності (на 20-60%, а в деяких випадках, до 100% і більш). Встановлена антиоксидантна роль глутатіону, яка обумовлює зниження антагоністичної активності аерококів . Проведено порівняльний аналіз оксідазних та антагоністичних властивостей, а також вивчений спектр субстратів окиснювання аерококів, виділених з різних екологічних ніш організму людини. У результаті аналізу виявивлени достовірні відмінності між штамами аерококів з екогруп порожнини рота, сечостатевих шляхів і вмісту кишечнику, що полягають в істотних розходженнях в активності окислювання субстратів, та відмінності в антибіотикорезистентності.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Subjects: Microbiology, Virology and Immunology
General dentistry
Divisions: Departments > Department of Microbiology, virology, immunology and epidemiology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 05 Oct 2015 13:02
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/146

Actions (login required)

View Item View Item