Профілактика нозокоміальних синуїтів у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. В. Зайцев. - Київ, 2002. - 19 с.

Зайцев, А.В. (2002) Профілактика нозокоміальних синуїтів у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / А. В. Зайцев. - Київ, 2002. - 19 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Науково-дослідний інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка Академії медичних наук України.

[img] Text
03 - Зайцев.rtf

Download (226kB)

Abstract

Дисертація присвячена питанням діагностики, клінічного перебігу і профілактики нозокоміальних синуїтів (НС) у хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою (ЧМТ). При обстеженні 234 хворих з тяжкою ЧМТ під час їх перебування у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії в 30,8% випадків виявлені ознаки НС. Встановлено діагностичні критерії НС, до яких віднесені вияв набряку слизової оболонки або скопичення ексудату в приносових пазухах (ПНП) під час повторного КТ- чи МРТ-дослідження, поява слизово-гнійних чи гнійних виділень в носових ходах, а також виявлення мікробного патогена в пунктаті ПНП. В етіологічній структурі НС переважали представники грамнегативної умовнёопатогенної мікрофлори з високим рівнем резистентності до широкого кола антибіотиків. В патогенезі НС провідну роль відігравали мікроциркуляторні розлади в слизовій оболонці носа та ПНП, викликані ЧМТ та підсилюванні інвазивними маніпуляціями, а також значні зрушення в стані неспецифічної резистентності та імунітету. З урахуванням етіології та головних ланок патогенезу НС у хворих з тяжкою ЧМТ розроблено комплекс профілактичних заходів, який включав аспіраційну перфузію носової порожнини, застосування аплікаційного сорбенту та заселення слизової оболонки носа представником нормальної мікрофлори людини – Aerococcus viridans. Впровадження наведеного профілактичного комплексу у хворих з тяжкою ЧМТ дозволило знизити рівень захворювання нозокоміальним синуїтом з 30,8% до 13,3% та попередити розвиток гнійних його форм.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: приносові пазухи, черепно-мозкова травма, нозокоміальний синуїт, діагностика, профілактика
Subjects: Traumatology and Orthopedics
Otorinolaringology
Divisions: Departments > Department of Otorhinolaryngology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 05 Oct 2015 14:14
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/183

Actions (login required)

View Item View Item