Фармакологія знеболення за умов експериментального паркінсонізму : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. В. Макаренко. - Київ, 2011. - 39 с.

Макаренко, О.В. (2011) Фармакологія знеболення за умов експериментального паркінсонізму : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / О. В. Макаренко. - Київ, 2011. - 39 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДУ «Інститут фармакології та токсикології АМН України».

[img] Text
Титул_Макаренко.doc

Download (38kB)
[img] Text
Автореферат_Макаренко_18.11.doc

Download (1MB)

Abstract

В дисертації наведено результати досліджень деяких аспектів взаємодії дофамінергічної (використання агоністів та анатагонистів дофаміна) та ноцицептивної (застосування анальгетиків) систем за умов експериментальних еквівалентів хвороби Паркінсона на тлі різних підходів антипаркінсонічної терапії. Фармакологічним аналізом доведено, що характерний для хвороби церебральний дофамінергічний дефіцит змінює стан ноцицептивної системи, що спричиняє зниження порогу больової чутливості. На основі комплексного дослідження встановлено, що з метою знеболення при паркінсонізмі за умов леводопотерапії недоцільно використовувати анальгетики переважно з наявністю центрального компоненту болетамуючої дії (метамізол, парацетамол та кеторолак), так як при цьому спостерігається зниження антипаркінсонічної дії леводоповмісних засобів. Встановлено, що спільне використання леводопи/карбідопи з целекоксибом і амантадину з мелоксикамом сприяє зниженню в тканинах головного мозку рівня продуктів ПОЛ (ДК і МДА) при одночасній активізації ферментів антиоксиданого захисту (СОДИ і каталаза). Представлена порівняльна характеристика впливу цих комбінацій на процеси окислювальної модифікації білку. Показано, що в цих умовах експерименту композиція леводопи з целекоксибом має найбільш виражені антиоксидантні властивості. Аналізом впливу сумісного використання леводопи/карбідопа з целекоксибом на активність ферментів, які каталізують метаболізм гомоцистеїну в організмі у щурів. Вперше встановлено, що за умов експериментального еквіваленту «змішаної» форми паркінсонізму активність тіосульфатдитіолсульфуртрансферази та цистатіонін-β-синтази посилюється, що призводить до збільшення рівня гідрогенсульфіду в головному мозку щурів та є позитивним напрямком в антипаркінсонічній дії леводопи/карбідопи. Вперше показано, що при сумісному використанні НПЗЛЗ (мелоксикаму, целекоксибу, парекоксибу) з антипаркісонічними засобами леводопою/карбідопою та амантадином спостерігається потенціювання протипаркінсонічної дії леводопи та амантадину по відновленню рухового дефіциту та посилюється знеболююча активність самих НПЗЛЗ. Отримані дані стали теоретичним та експериментальним обґрунтуванням доцільності створення нової фармацевтичної композиції леводопи/карбідопи з целекоксибом. Показана відсутність хімічної та фармацевтичної взаємодії між окремими складовими запропонованої комбінації.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: анальгетичні засоби, біль, експериментальні еквіваленти паркінсонізму, антипаркінсонічна терапія, леводопа, целекоксиб, гідрогенсульфід
Subjects: Pharmacology
Pharmaceutical Chemistry
Divisions: Departments > Department of Pharmacology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 07:59
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/195

Actions (login required)

View Item View Item