Обгрунтування та тактичні особливості виконання первинно-відновних оперативних втручань при обструктивній непрохідності ободової кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступення канд. мед. наук : 14.01.03 / А. В. Гапонов. - Дніпропетровськ, 2009. - 27 с.

Гапонов, А.В. (2009) Обгрунтування та тактичні особливості виконання первинно-відновних оперативних втручань при обструктивній непрохідності ободової кишки : автореф. дис. на здобуття наук. ступення канд. мед. наук : 14.01.03 / А. В. Гапонов. - Дніпропетровськ, 2009. - 27 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
Гапонов АВ.aref.rtf.doc

Download (303kB)

Abstract

Дисертація присвячена обґрунтуванню вибору тактики та особливостям оперативного лікування обструктивної непрохідності ободової кишки, удосконаленню алгоритму надання діагностичної та комплексної лікувальної допомоги, що являє собою нове вирішення актуального та практично значущого завдання, яке полягає в покращенні результатів лікування хворих на обструктивну непрохідність ободової кишки, шляхом удосконалення передопераційної підготовки, раціонального обґрунтованого вибору методу операції з можливим первинним відновленням цілісності ободової кишки, особливостей ведення післяопераційного періоду та реабілітації пацієнтів. На підставі проведеного дослідження розроблено оптимальний діагностично-лікувальний підхід до надання допомоги хворим з різними формами обструктивної непрохідності ободової кишки. Проведено морфологічні та мікробіологічні дослідження ободової кишки та її вмісту, які підтвердили необхідність розширених резекції ободової кишки та інтраопераційної санації для зменшення кількості неспроможності швів анастомозів при первинно-відновних втручаннях. Доведено важливість використання ентеросорбції в ранньому післяопераційному періоді та можливість застосування клітинних тестів реактивності та інтоксикації з метою оцінки перебігу післяопераційного періоду. Застосування розроблених лікувальних заходів привело до клінічного ефекту у вигляді зниження кількості післяопераційних ускладнень з 33,33% до 18,56%, летальності з 15,47% до 6,84% та підвищення кількості первинно-відновних операцій у хворих з занедбаною патологією з 21,4% до 42,4%.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: обструктивна непрохідність ободової кишки, первинно-відновні оперативні втручання, обгрунтування тактики лікування
Subjects: General surgery
Abdominal surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 30 Sep 2015 11:26
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/208

Actions (login required)

View Item View Item