Особливості вибору способу операції у хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту та оцінка його результатів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Р. В. Дука. - Дніпропетровськ, 2004. - 23 с.

Дука, Р.В. (2004) Особливості вибору способу операції у хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту та оцінка його результатів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Р. В. Дука. - Дніпропетровськ, 2004. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

[img] Text
aref ruslan.rtf-tit.list.doc

Download (35kB)
[img] Text
aref ruslan.rtf окончат лит.doc

Download (612kB)

Abstract

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту. Встановлено характер змін клінічних проявів у залежності від форми ускладнення хронічного панкреатиту. Виявлено, що провідним механізмом синдрому порушеного всмоктування у хворих із кістами підшлункової залози та обструктивним хронічним панкреатитом являється панкреатогенний тип, маркером якого є порушення перетравлення та всмоктування тригліцеридів (r=0,84; p<0,05). Визначено, що порушення перетравлення та всмоктування білків, жирів та вуглеводів у співставленні із визначенням всмоктувальної спроможності тонкої кишки в передопераційному періоді складались з провідного панкреатогенного та допоміжних ентерогенного та гепатогенного механізмів, що впливало на важкість синдрому порушеного всмоктування та визначало його характерні клінічні риси. Встановлено, що у хворих з ускладненими формами хронічного панкреатиту закладаються механізми декомпенсації ендокринної функції підшлункової залози, що реалізуються у віддаленому післяопераційному періоді та залежить від перебігу хронічного панкреатиту, а також термінів захворювання (r=0,68; p<0,05). Встановлено, що хірургічні втручання при ускладнених формах хронічного панкреатиту, що усувають гіпертензію в протоці підшлункової залози, призводять до компенсації порушеного травлення у віддаленому періоді за рахунок зменшення плину панкреатогенного типу та трансформують додаткові механізми порушення перетравлення та всмоктування.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: хронічний панкреатит, ускладнення, кіста підшлункової залози, травлення, хірургічне лікування
Subjects: Abdominal surgery
Gastroenterology
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 05 Oct 2015 13:58
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/210

Actions (login required)

View Item View Item