Удосконалення комплексу діагностичних та лікувальних заходів при гострокровоточивих виразках пілородуоденальної зони автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / К. О. Ярошенко. - Дніпропетровськ, 2013. - 28 с.

Ярошенко, К.О. (2013) Удосконалення комплексу діагностичних та лікувальних заходів при гострокровоточивих виразках пілородуоденальної зони автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / К. О. Ярошенко. - Дніпропетровськ, 2013. - 28 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

[img] Text
Ярошенко Е.А.doc

Download (385kB)

Abstract

Проведено обстеження 216 пацієнтів із гострокровоточивими виразками пілородуоденальної зони, віком від 18 до 86 років, серед них 144 чоловіка та 72 жінки. Основну групу дослідження склали 112 пацієнтів, які проходили лікування в 2010–2011 роках, групу порівняння – 104 пацієнта. В залежності від схеми лікування пацієнтів основної групи було рандомізовано розподілено на чотири підгрупи по 28 пацієнтів в кожній: I підгрупа: призначали пантопразол 80 мг в/в болюсно з подальшим темпом вводу 8 мг/годину в поєднанні з транексамовою кислотою (10 мг/кг, не більш 1000 мг/добу); II підгрупа: призначали пантопразол 80 мг в/в болюсно з подальшим темпом вводу 8 мг/годину; III підгрупа: призначали пантопразол 80 мг в/в на добу в поєднанні з транексамовою кислотою (10 мг/кг не більш 1000 мг/добу); IV підгрупа: призначали пантопразол 80 мг в/в на добу. Антисекреторна терапія призначалась усім пацієнтам, для оцінки її ефективності проводили добовий внутрішньошлунковий pH-моніторинг. Обидві схеми призначення пантопразолу достовірно підвищували внутрішньошлунковий pH. Для контролю за ефективністю гемостатичної терапії пацієнтам основної групи проводили дослідження показників коагулограми та ФНП-α. Для виявлення та оцінки факторів ризику рецидиву кровотечі та призначення найбільш ефективного лікування, був розроблений спосіб прогнозування рецидиву виразкових кровотеч пілородуоденальної зони (патент України на корисну модель № 71469) та алгоритм діагностично-лікувальних заходів. Таким чином, застосування принципів диференційованої індивідуальної лікувальної тактики, заснованій на аналізі загрози рецидиву кровотечі, оцінки тяжкості стану пацієнта й ступеню операційного ризику, надає можливість звести до мінімуму кількість повторних геморагій та проводити патогенетичне обумовлені оперативні втручання в сприятливі терміни. Використання для лікування пацієнтів з виразкою пілородуоденальної зони, ускладненою гострою кровотечею високих дозировок пантопразолу (80 мг внутрішньовенно болюсно з подальшою інфузією 8 мг/годину протягом 3 діб) та транексамової кислоти (10 мг/кг/добу) зменшує кількість рецидивних кровотеч, скорочує середнє перебування хворого в стаціонарі та підвищує економічну ефективність лікування.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: гострокровоточиві пілородуоденальні виразки, рецидив кровотечі, пантопразол, транексамова кислота, фактор некрозу пухлини-α
Subjects: Abdominal surgery
Gastroenterology
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:53
Last Modified: 28 Sep 2015 13:04
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/214

Actions (login required)

View Item View Item