Комплексна гігієнічна оцінка регіональних особливостей забруднення об’єктів навколишнього середовища свинцем і його впливу на показники здоров’я дітей : автореф дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / В. І. Главацька. - Донецьк, 2006. - 21 с.

Главацька, В.І. (2006) Комплексна гігієнічна оцінка регіональних особливостей забруднення об’єктів навколишнього середовища свинцем і його впливу на показники здоров’я дітей : автореф дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / В. І. Главацька. - Донецьк, 2006. - 21 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького.

[img] Text
Главацька В._., 2006.doc

Download (211kB)

Abstract

Дисертація присвячена питанням вивчення регіональних особливостей розповсюдження свинцю у навколишньому середовищі та встановлення його комплексного впливу на донозологічні показники стану здоров’я дошкільників. У роботі досліджується залежність між змінами у стані здоров’я дітей екологічно несприятливого регіону і вмістом свинцю, міді та цинку в навколишньому середовищі й організмі. Встановлено, що, незважаючи на відповідність вмісту свинцю його ГДК в об’єктах довкілля, в організмі дітей цей абіотичний метал визначається у підвищених концентраціях і негативно впливає на імунологічні, біохімічні, психофізіологічні показники та мікроелементний статус дошкільників. Обґрунтовано необхідність проведення індивідуальної біопрофілактики у дітей, які зазнають вплив свинцю. Отримано дані оцінки ефективності вживання пектинових харчових добавок як засобу зміцнення здоров’я дітей.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: свинець, навколишнє середовище, донозологічні показники, діти, пектинопрофілактика
Subjects: Fundamentals of Ecology
Health and environment
Divisions: Departments > Department of hygiene, ecology and occupational safety
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:46
Last Modified: 02 Oct 2015 13:03
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/234

Actions (login required)

View Item View Item