Ефекти іонізуючого випромінення та солей важких металів у серцево-судинній системі (експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора біол. наук / С. С. Островська. - Київ, 2011. - 40 с.

Островська, С.С. (2011) Ефекти іонізуючого випромінення та солей важких металів у серцево-судинній системі (експериментальне дослідження): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора біол. наук / С. С. Островська. - Київ, 2011. - 40 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, ГУ «Научный центр радиационной медицины НАМН Украины».

[img] Text
Avtoref Ostrovska 04%5b1%5d. 03.doc

Download (681kB)

Abstract

Дисертаційна робота присвячена вивченню впливу одноразового загального γ-опромінення (в діапазоні доз 0,5–6,0 Гр) та солей кадмію і/або свинцю на серцево-судинну систему щурів окремо та при функціональному навантаженні шляхом ішемізації лівої нирки, що викликало розвиток артеріальної гіпертензії. За допомогою морфологічних методів вивчено структурні зміни в нирках. Структурний і функціональний стан серця та аорти досліджений за допомогою гістологічних, електронномікроскопічних, функціональних, статистичних методів. Визначена спрямованість біохімічних змін перекисного окиснення ліпідів та антиоксидаційного захисту, загального кальцію та лужної фосфатази в крові. Показано, що в залежності від дози опромінення, впливу металів, їх сполученої дії, ішемізації нирки, терміну спостереження, виникають значні зміни в кількісних показниках структур серця та аорті щурів, змінюється систолічний, діастолічний артеріальний тиск та частота серцевих скорочень. Визначена ефективність радіопротекторної дії β-каротину на серцево-судинну систему опромінених щурів з нирковою артеріальною гіпертензією.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: іонізуюче випромінення, кадмій, свинець, ниркова артеріальна гіпертензія, серце, аорта, перекисне окиснення ліпідів
Subjects: Medical Biology
Emergency Medicine
Cardiology
Divisions: Departments > Department of Medical Biology, Botany and Pharmacognosy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:43
Last Modified: 30 Sep 2015 08:31
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/245

Actions (login required)

View Item View Item