Гемостатичні заходи при хірургічному лікуванні хворих на рак прямої кишки після виконання сфінктерозберігаючих операцій, що ускладнилися інтраопераційною кровотечею.

Березницький, Я.С. and Сулима, В.П. (2013) Гемостатичні заходи при хірургічному лікуванні хворих на рак прямої кишки після виконання сфінктерозберігаючих операцій, що ускладнилися інтраопераційною кровотечею. Хірургія України, 2013 (№ 4). pp. 45-48.

[img] Text
Березницький Я.С., Сулима В.П. .doc

Download (66kB)

Abstract

Мета дослідження: Підвищити ефективність інтраопераційного гемостазу з допомогою місцевого застосування запропонованих фібрин-колагенових пластин при хірургічному лікуванні хворих на рак прямої кишки із застосуванням сфінктерозберігаючих операцій, що ускладнилися інтраопераційною кровотечею в тазовій ділянці черевної порожнини. Матеріали і методи: 18 хворих (10 чоловіків та 8 жінок) обласного проктологічного відділення шостої міської лікарні Дніпропетровська з раком нижньоампулярного відділу прямої кишки, яким виконувались сфінктерозберігаючі операції на прямій і сигмовидній кишках, зокрема, черевно-анальні резекції прямої кишки з низведенням сигмовидної, що ускладнилися інтраопераційною кровотечею. Методом дослідження було застосування запропонованих фібрин-колагенових пластин для зупинки кровотечі під час операції, які використовувались у всіх 18 хворих. Результати та обговорення: Результатом застосування запропонованих фібрин-колагенових пластин у 18 хворих була зупинка кровотечі з масиву тканин, травмованих під час черевно-анальних резекцій прямої кишки з низведенням сигмовидної кишки. Це призвело до значного гемостатичного ефекту – зупинки кровотечі, зменшило час досягнення кінцевого гемостазу до 15-30 хвилин та обсяг крововтрати на цьому етапі до 200-250 мл, не призвело також до збільшення обсягу інтраопераційної гемотрансфузії. Висновки: Вищевикладена актуальна проблема підвищення якості хірургічного лікування хворих на рак прямої кишки із застосуванням сфінктерозберігаючих операцій, що ускладнилися інтраопераційною кровотечею в тазовій ділянці черевної порожнини, може бути ефективно вирішена з допомогою сучасних методів гемостазу, зокрема, місцевого застосування фібрин-колагенової пластини «ТахоКомб».

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: сфінктерозберігаючі операції, кровотеча, фібрин-колагенова пластина.
Subjects: Surgical diseases
Oncology
Abdominal surgery
Divisions: Departments > Department of Surgery №1
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 28 Feb 2014 12:36
Last Modified: 10 Dec 2014 08:28
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/79

Actions (login required)

View Item View Item