Огляд сучасних аспектів ведення дітей та підлітків хворих на стрептококовий тонзилофарингіт

Машейко, А.М. and Макаренко, О.В. and Маврутенков, В.В. and Слатвицький, В.Г. (2016) Огляд сучасних аспектів ведення дітей та підлітків хворих на стрептококовий тонзилофарингіт. Дитячий лікар, № 1 (46). pp. 41-48.

[img]
Preview
Text
Огляд сучасних аспектів ведення дітей та підлітків хворих на стрептококовий тонзилофарингіт.pdf

Download (886kB) | Preview

Abstract

Незважаючи на те, що в більшості випадків гострий тонзилофарингіт характеризується доброякісним перебігом та може завершуватись навіть без етіотропної терапії, зазначена патологія все-одно залишається актуальною соціально-економічною проблемою, що пов’язано з медичними та немедичними витратами опосередкованими цим захворюванням. З метою удосконалення менеджменту гострого тонзилофарингіту в педіатричній практиці був проведений порівняльний аналіз підходів до ведення хворих з даним захворюванням, передбачених протоколами надання медичної допомоги України, з клінічними настановами Європи та Сполучених Штатів Америки, а також даними систематичних оглядів бібліотеки Кокрейна щодо ефективності та безпечності запропонованих медичних технологій. Встановлено, що антибактеріальні засоби рекомендовано призначати лише у випадках мікробіологічно підтвердженого стрептококового тонзилофарингіту. Препаратами вибору для лікування стрептококового тонзилофарингіту є засоби групи пеніциліну. Цефалоспорини та «захищені» пеніциліни доцільно застосовувати лише у випадках рецидивуючого тонзилофарингіту, ускладненого ко-патогенною мікрофлорою. Пацієнтам з алергією на β-лактамні антибіотики рекомендовано призначати засоби групи макролідів. Національні протоколи ведення хворих та рекомендації Державного формуляру лікарських засобів дещо відрізняються від міжнародних клінічних настанов та потребують синхронізації з даними доказової медицини та результатами клініко-економічного аналізу. Отримані дані свідчать про перспективність подальшого проведення фармакоекономічного аналізу схем лікування дітей та підлітків хворих на стрептококовий тонзилофарингіт.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: стрептококовий тонзилофарингіт, діагностика, антибактеріальна терапія; стрептококковый тонзиллофарингит, диагностика, антибактериальная терапия; streptococcal tonsillopharyngitis, diagnosis, antibiotic treatment.
Subjects: Childhood infections
Otorinolaringology
Divisions: Faculty of Postgraduate Education > Department of social medicine, public health and health care management
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 19 Dec 2016 09:23
Last Modified: 19 Dec 2016 09:23
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/1267

Actions (login required)

View Item View Item