Перспективи використання ОФВ6 як альтернативного показника оцінювання вентиляційної функції легень

Мироненко, О.В. and Фесенко, О.В. and Дмитриченко, В.В. and Жулай, К.В. (2017) Перспективи використання ОФВ6 як альтернативного показника оцінювання вентиляційної функції легень. Запорожский медицинский журнал, Т. 19 (№ 5). pp. 586-589. ISSN 2306-4145 (print), 2310-1210 (online)

[img]
Preview
Text
10 (1).pdf

Download (316kB) | Preview
Official URL: http://zmj.zsmu.edu.ua/

Abstract

Мета роботи – встановити кореляцію змін провідних показників вентиляційної функції легень у хворих на ХОЗЛ із наявністю позитивної відповіді на бронходилятатор за довготривалий термін спостереження та значення показника ОФВ6 в оцінюванні зворотності бронхіальної обструкції. Матеріали та методи. У дослідження включили 29 пацієнтів із наявністю підтвердженого діагнозу ХОЗЛ ІІ та ІІІ ступенів тяжкості вентиляційних порушень за класифікацією GOLD і приростом ОФВ1 понад 200 мл (12 %) при проведенні проби з бронходилятатором. За допомогою ретроспективного аналізу спірограм пацієнтів за довготривалий термін спостереження здійснювали оцінювання та порівняння провідних вентиляційних показників: ФЖЕЛ, ОФВ1, ОФВ6. Результати. Усіх пацієнтів поділили на 2 групи: до І ввійшли пацієнти з помірним ступенем тяжкості вентиляційних порушень за GOLD, до ІІ групи – з тяжкими порушеннями функції зовнішнього дихання. Підтверджена вірогідна пряма кореляція між приростами ОФВ1 та ОФВ6, ФЖЕЛ та ОФВ6 (р < 0,05), що свідчить про закономірне зростання приросту ОФВ6 паралельно з підвищенням приросту ФЖЕЛ та ОФВ1. Під час зіставлення приросту ОФВ1 та ОФВ6 у І групі також не помічено вірогідних відмінностей. Однак у ІІ групі приріст ОФВ6 удвічі перевищує приріст ОФВ1 із високою ймовірністю (р < 0,05), що може бути зумовлено наявністю тяжчої обструкції та більшою тривалістю видиху. Висновки. Встановили вірогідний позитивний кореляційний зв’язок ОФВ6 із показниками ОФВ1 і ФЖЕЛ, а також знайдено значущий зв’язок між приростом ОФВ6 і ФЖЕЛ в обох групах дослідження, між приростом ОФВ6 та ОФВ1 у групі з ІІІ ступенем вентиляційних порушень за класифікацією GOLD. Отже, ОФВ6 може розглядатись як перспективний показник оцінювання функції зовнішнього дихання, особливо у хворих із найтяжчим перебігом.

Item Type: Article
Additional Information: DOI: 10.14739/2310-1210.2017.5.110106
Uncontrolled Keywords: хронічне обструктивне захворювання легень,  об’єм форсованого  видиху, форсована життєва  ємність легень; хроническое  обструктивное  заболевание  лёгких, объём  форсированного  выдоха,  форсированная  жизненная  ёмкость легких; chronic obstructive  pulmonary disease,  forced expiratory  volume, forced  vital capacity.
Subjects: Clinical medicine
Divisions: Departments > Department of occupational diseases, clinical immunology and clinical pharmacology
Depositing User: Елена Шрамко
Date Deposited: 20 Jul 2018 10:54
Last Modified: 20 Jul 2018 10:54
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/3007

Actions (login required)

View Item View Item