Особливості формування розладів сну при соматоформних розладах: алгоритми лікувально-реабілітаційних заходів

Макарова, І.І. (2025) Особливості формування розладів сну при соматоформних розладах: алгоритми лікувально-реабілітаційних заходів. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Дніпровський державний медичний університет.

[img] Text
Дисертація Макарова І.І (1).pdf

Download (2MB)

Abstract

У дисертаційній роботі на основі даних, отриманих у результаті дослідження запропоновано вирішення однієї з важливих проблем психіатрії – на підставі аналізу клініко-психопатологічних та патопсихологічних особливостей хворих з соматоформними розладами розроблено алгоритми лікувально-реабілітаційних заходів при порушеннях сну. Під час проведення дисертаційної роботи були виявлені клінікопсихопатологічні і патопсихологічні особливості соматоформних розладів (СФР) у хворих з порушеннями сну. Встановлені зв’язки між симптоматикою СФР та розладів сну і надана оцінка їх впливу на якість життя пацієнтів. Досліджена проблема якості життя пацієнтів з СФР з порушеннями сну та означені шляхи її підвищення. Також оптимізована комплексна допомога хворим на СФР для поліпшення якості життя та покращення результатів лікування.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: алекситимія, депресія, диссомнія, інсомнія, непсихотичні психічні розлади, Пітсбурзький опитувальник якості сну, психосоматична медицина, розлади сну, стрес, соматоформні розлади, тривога, тривожність, шкала депресії Бека, шкала тривоги СпілбергераХаніна, якість життя.
Subjects: Psychiatry
Divisions: Departments > Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology
Postgraduate studies
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 01 Apr 2026 12:45
Last Modified: 01 Apr 2026 12:45
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/9775

Actions (login required)

View Item View Item