Морфогенетичні перетворення органів ембріонів щурів під впливом електромагнітного випромінювання : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / В. В. Кошарний. - Харків, 2012. - 37 с.

Кошарний, В.В. (2012) Морфогенетичні перетворення органів ембріонів щурів під впливом електромагнітного випромінювання : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора мед. наук / В. В. Кошарний. - Харків, 2012. - 37 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined] thesis, Харківський національний медичний університет МОЗ України.

[img] Text
автореферат кошарный.doc

Download (10MB)

Abstract

Робота присвячена проблемі з’ясування механізмів морфогенезу та формування серця і плаценти ембріона щура, зумовлених дією електромагнітного випромінювання. Проведено узагальнення щодо позитивного впливу НВЧ-випромінення та негативного впливу СВЧ-випромінення на кардіогенез щура та плаценту в експерименті. Визначено спектр вад серця та аномалій розвитку і формування плаценти після дії СВЧ-випромінювання. Дослідження проводилися на серцях ембріонів, плацент щурів у кількості 380 з використанням морфологічних методів дослідження. Кількісно оцінені структурні зміни в різних відділах ембріонального серця щура: передсердях, шлуночках, атріовентрикулярних та півмісяцевих клапанах, міжпередсердній та міжшлуночковій перегородках і ворсин хоріона плаценти після впливу електромагнітного випромінювання. Для виявлення змін під час основних гістогенетичних процесів використано імуногістохімічні та лектиногістохімічні маркери. Накопичення маркерів проліферації та апоптозу дало можливість співставити процеси проліферація – апоптоз у нормі та виявити та підтвердити зміни в моделях експерименту. Виявлення маркерів судинного ендотелію та маркера гладенької м’язової тканини дало можливість визначити основні терміни та етапи васкулогенезу і диференціювання первинних судин серця та плаценти. Перерозподіл рецепторів лектинів на поверхності клітин пояснює гетерогенність з’язування лектинів адгезії та міграції в тканині серця та зміни їх накопичення після впливу електромагнітного випромінювання. Вплив тератогену СВЧ-випромінювання визначив наявність термінаційних періодів кардіогенезу та плацентації, коли спостерігається пряма залежність процесів септації та плацентації від впливу фізичного фактора.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_engd" not defined])
Uncontrolled Keywords: ембріогенез, плацента, ворсини хоріона, кардіогенез, вади серця, електромагнітне випромінювання
Subjects: Anatomy
Experimental medicine
Embryology
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:50
Last Modified: 29 Sep 2015 06:44
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/113

Actions (login required)

View Item View Item