Формоутворення серця в філогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / Д. І. Назарова. - Тернопіль, 2010. - 22 с.

Назарова, Д.І. (2010) Формоутворення серця в філогенезі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. біол. наук / Д. І. Назарова. - Тернопіль, 2010. - 22 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського" МОЗ України.

[img] Text
Назарова Д.І..doc

Download (681kB)

Abstract

Встановлено зміни форми серця в постнатальному онтогенезі у різних видів тварин різних класів. Визначено особливості будови та формування внутрішнього рельєфу серця, а також співвідношення тканинних компонентів в стінці шлуночка у різних видів тварин. Доведено, що для більшості досліджених тварин з різних класів характерна еліпсоподібна форма серця. Виявлені крайні типи форми серця – конусоподібна та куляста. У більшості видів тварин визначена філогенетична стабільність серцевого індексу. Філогенетичною особливістю внутрішнього рельєфу серця риб, амфібій і рептилій є відсутність сосочкових м’язів, їх функцію виконують м’язові перетинки, а сосочкові м’язи з’являються у тварин із чотири¬ка¬мерним серцем. Проведено кореляційний аналіз зв’язків між параметрами серця та розмірами тіла різних видів тварин. Виявлено зміни у співвідношенні тканинних компонентів стінки шлуночка тварин різних видів, які вказують на залежність кількості м’язової тканини не тільки від виду тварини та кількості камер серця, а й особливостей способу життя тварини.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: серце, риби, амфібії, рептилії, птахи, ссавці
Subjects: Anatomy
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 30 Sep 2015 08:34
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/130

Actions (login required)

View Item View Item