Морфогенез печінки під впливом ацетату свинцю та за умов корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. А. Романенко. - Запоріжжя, 2013. - 23 с.

Романенко, О.А. (2013) Морфогенез печінки під впливом ацетату свинцю та за умов корекції : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / О. А. Романенко. - Запоріжжя, 2013. - 23 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Запорізький державний медичний університет МОЗ України.

[img] Text
Романенко О.А..doc

Download (202kB)

Abstract

На підставі комплексного морфологічного, морфометричного, гістохімічного та імуногістохімічного дослідження печінки зародків щурів під впливом ацетату свинцю до вагітності (протягом 21 доби) та в період вагітності в добовій дозі 4 мг та в умовах корекції препаратами «Фервітал» та «Кофермент Q10» встановлені основні механізми порушення розвитку печінки протягом 10-20 доби пренатального онтогенезу. Це пригнічення гемопоезу та розвитку паренхіми й судин, формування градієнту дистрофічних, апоптотичних та некротичних явищ, що посилюється в напрямку периферичних частин органу. Під впливом ацетату свинцю відбувається зменшення експресії альбуміну в гепатоцитах протягом 16-20 доби пренатального періоду, накопичення αSMA позитивних клітин Іто в ділянках, які зазнали більш виразних патологічних перетворень. Також відбувається зменшення активності eNOS в судинах печінки. При корекції за допомогою фервіталу часткове збереження тканинної архітектури та синтетичних процесів в гепатоцитах, активності eNOS в ендотелії судин печінки. Проліферація клітин Іто була залежною від локальної активності дистрофічних, апоптотичних та фіброзних процесів, що торкнулося всіх експериментальних груп. Кофермент Q10 мав менший протективний ефект, ніж фервітал.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: зародки щурів, печінка, ембріогенез, ацетат свинцю, імуногістохімічне дослідження
Subjects: Anatomy
Experimental medicine
Divisions: Departments > Department of Human Anatomy
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:51
Last Modified: 28 Sep 2015 12:28
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/131

Actions (login required)

View Item View Item