Ефективність закритих варіантів тимпанопластики з облітерацією антромастоїдальної порожнини у хворих хронічним середнім отитом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Г. К. Моргачова. - Київ, 2000. - 15 с.

Моргачова, Г.К. (2000) Ефективність закритих варіантів тимпанопластики з облітерацією антромастоїдальної порожнини у хворих хронічним середнім отитом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук / Г. К. Моргачова. - Київ, 2000. - 15 с. ["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined] thesis, Інститут отоларингології ім. проф. А. І. Коломійченка АМН України.

[img] Text
09 - Моргачева.rtf

Download (144kB)

Abstract

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності реабілітації хворих середнім отитом шляхом розробки нового способу хірургічного лікування та показань до нього. Запропонований варіант операції здійснюється в такий спосіб. Завушним доступом виконується роздільна аттико-антромастоїдотомія. При збереженій задній стінці зовнішнього слухового проходу виконується ретельна санація всіх порожнин середнього вуха. На границі адитуса й антрума в області підвищення горизонтального напівколового каналу просвіт перекривається аутовисочною фасцією і щільно по розміру підігнаним фрагментом аутокістки з кортикального шару мастоїда. Антромастоїдальная порожнина заповнюється аутокістковою стружкою. В області латеральної стінки адитусу відступивши 5 мм від краю кісткового барабанного кільця назовню, на межі верхньої і задньої стінки слухового проходу накладають фрезевий отвір діаметром 2мм. Потім через цей отвір вставляють в адитус тефлонову дренажну трубочку, вільний кінець якої на 3-4 мм виступає в просвіт зовнішнього слухового проходу. На завершальному етапі виробляється мирингопластика і при необхідності осикулопластика. У ході роботи були досліджені та проаналізовані ближні та віддалені морфологічні результати тимпанопластики. При проведенні запропонованого способу спостерігалась найменша кількість ретракцій неотимпанальної мембрани в післяопераційному періоді. Прохідність тубо-тимпано-мастоїдального сполучення відновлювалась швидше також в досліджуваній групі. Найбільший відсоток відновлення функції слуху спостерігався також у хворих, яким проведена операція – роздільна атикоантротомія з облітерацією антрума та тимпанопластикою, збереженням повітряного адитуса та його дренуванням. Таким чином застосування запропонованого способу тимпанопластики забезпечує найбільш стійкі морфологічні та функціональні результати при лікуванні хворих різними формами хронічного середнього отиту.

Item Type: Thesis (["eprint_fieldopt_thesis_type_phd" not defined])
Uncontrolled Keywords: хронічний середній отит, мастоїдопластика, закритий варіант, тимпанопластика, дренування
Subjects: Otorinolaringology
Divisions: Departments > Department of Otorhinolaryngology
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 04 Sep 2014 08:52
Last Modified: 07 Oct 2015 14:34
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/185

Actions (login required)

View Item View Item