Результати мікробіологічного моніторингу клінічних ізолятів у закладах охорони здоров’я Дніпропетровської області у 2014–2015 роках

Гамота, І.О. and Штепа, О.П. and Резвих, В.Г. and Кузьменко, О.В. and Головіна, Ю.Ю. and Колеснікова, І.П. and Степанський, Д.О. and Дараган, Г.М. and Крушинська, Т.Ю. (2017) Результати мікробіологічного моніторингу клінічних ізолятів у закладах охорони здоров’я Дніпропетровської області у 2014–2015 роках. Безпека пацієнтів в Україні: стан і шляхи її покращення : Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, м. Дніпро, 6–7 червня 2017 року. pp. 161-163.

[img]
Preview
Text
Безпека пацієнтів в Україні-стан і шляхи2017-p161-163.pdf

Download (323kB) | Preview

Abstract

З 2004 року у світі діє програма Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань безпеки пацієнтів, для виконання якої необхідні комплексні зусилля в рамках всієї системи охорони здоров’я, включаючи заходи з інфекційного контролю, безпечне використання лікарських засобів, обладнання, безпечні умови для надання медичної допомоги. Однією з найважливіших проблем сучасної охорони здоров’я є внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ) через широке розповсюдження, негативні наслідки для здоров’я пацієнтів, персоналу та економіки держав. За статистикою, в країні реєструється близько 7 тисяч випадків ВЛІ щороку, водночас розрахункова їх кількість має бути в декілька десятків разів більшою. З метою вивчення рівнів полірезистентності збудників ВЛІ протягом 2014–2015 років у Дніпропетровській області проводився мікробіологічний моніторинг зразків клінічного матеріалу з ран, крові, сечі, отриманих від хворих, а також з об’єктів зовнішнього середовища в хірургічних, неонатологічних, акушерських, урологічних стаціонарів і відділень реанімації. Ідентифікація та визначення рівня чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів було проведено в бактеріологічних лабораторіях закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) області. Результати проведеного мікробіологічного моніторингу свідчать про значне розповсюдження серед пацієнтів і в середовищі ЗОЗ області полірезистентних штамів мікроорганізмів, що негативно впливає на результати лікування окремого хворого та створює загрозу для розповсюдження ВЛІ в стаціонарних відділеннях у подальшому.

Item Type: Article
Subjects: Microbiology, Virology and Immunology
Epidemiology
General hygiene
Divisions: Departments > Department of hygiene, ecology and occupational safety
Departments > Department of Microbiology, virology, immunology and epidemiology
Depositing User: Елена Шрамко
Date Deposited: 20 Feb 2018 08:22
Last Modified: 20 Feb 2018 08:22
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/2404

Actions (login required)

View Item View Item