Методологія проведення занять лікарів-інтернів за тематикою «ВІЛ-інфекція» на основі інтерактивних методів навчання

Шостакович-Корецька, Л.Р. and Литвин, К.Ю. and Шевельова, О.В. and Суременко, М.С. and Волікова, О.О. and Дядик, В.П. and Чикаренко, З.О. and Чергінець, А.В. (2017) Методологія проведення занять лікарів-інтернів за тематикою «ВІЛ-інфекція» на основі інтерактивних методів навчання. Медична освіта, № 2. pp. 83-88. ISSN 1681-2751

[img]
Preview
Text
Mosv_2017_2_21.pdf

Download (228kB) | Preview

Abstract

Мета роботи. Метою запропонованої моделі є підвищення зацікавленості, задоволення процесом навчання лікарів-інтернів та покращення якості підготовки лікарів-спеціалістів. Основна частина. Запропонована нами модель інтерактивного навчання розроблена відповідно типовій програмі підготовки лікарів-інтернів з інфекційних хвороб та включає в методологію проведення такі інтерактивні методи проведення занять, як робота в малих групах; дискусія; проведення інтерв’ю; тренінг з використанням ділової та рольової гри; самостійного складання студентами опитувальника; екскурсію та роботу в лабораторії; case-навчання. Модель складена на прикладі вивчення інтернами тем розділу навчальної типової програми, що стосуються ВІЛ-інфекції, яка є одною з найбільш актуальних проблем сучасної інфектології. Методологія включає лекції, практичні заняття, семінари та самостійну підготовку інтерна. Кількість годин в моделі розрахована для спеціальності «Інфекційні хвороби». Запропоновані два етапи підготовки інтернів: вхідний та головний етап – виконання міжпрофесійного проекту. Вхідний етап виконання міжпрофесійного проекту включає лекції, проведення практичних занять з різними видами участі лікарів-інтернів (роботу в малих групах; дискусію в групі; тренінг з використанням рольової та ділової гри; підготовка інтернами запитань (опитувальник, підготовлений у групі) та проведення інтерв’ю з пацієнтами Центру боротьби та профілактики зі СНІД, аналіз отриманих відповідей; рольову та ділову гру: «лікар-пацієнт»; екскурсію в лабораторію; роботу в малих групах, «case studies»), самостійну роботу з нормативними документами з організації та проведення добровільне консультування і тестування. До головного етапу виконання завдань міжпрофесійного проекту залучені такі спеціалісти: фахівці соціальної медицини, СНІД-центру, медичний психолог, фтизіатр, невролог, онколог, дерматовенеролог, а також представник суспільного фонду «Дорога життя» – один з пацієнтів центру СНІД. Лікар-інтерн є активним учасником проекту та входить до складу команди. На цьому етапі вирішується ряд задач, головною з яких є сумісна робота команди фахівців у наданні кваліфікованої допомоги пацієнтам з ВІЛ. Висновки. Інтерактивна методика навчання є найбільш актуальною в сучасних умовах викладання, які передбачають підготовку висококваліфікованих спеціалістів, здатних інтегрувати теоретичні знання і практичні уміння в цілісну систему, володіти новими технологіями.

Item Type: Article
Additional Information: DOI 10.11603/me.2414-5998.2017.2.7830
Uncontrolled Keywords: інтерактивні методи навчання, лікарі-інтерни, методологія, етапи заняття, ВІЛ-інфекція; interactive teaching methods, methodology, milestones of lessons, HIV, medical interns.
Subjects: Medicine. Education
Teaching method
Divisions: Departments > Department of Infectious Diseases
Depositing User: Елена Шрамко
Date Deposited: 02 Aug 2017 06:51
Last Modified: 02 Aug 2017 06:51
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/1808

Actions (login required)

View Item View Item