Використання соціальних мереж у навчальному процесі ВНЗ

Крижановський, А.Є. (2020) Використання соціальних мереж у навчальному процесі ВНЗ. Актуальні питання гуманітарних наук, В. 31 (т. 3). pp. 276-281. ISSN 2308-4855 (Print), 2308-4863 (Online)

[img] Text
ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ВНЗ.pdf

Download (244kB)
Official URL: http://www.aphn-journal.in.ua/

Abstract

В статті розглядається сутність використання соціальних мереж у навчальному процесі вищого навчального закладу. Висвітлені поняття «соціальна мережа» та «освітні технології». Завдяки ґрунтовному аналізу наукової літератури виокремлені типи соціальних мереж. Зазначено список освітніх та наукових соціальних мереж для розширеного доступу до освітніх ресурсів, які створюють умови для мобільності здобувачів та викладачів, покращення якості освіти та формування єдиного освітнього простору. Соціальні мережі надають можливість викладачам та здобувачам виступати активними творцями своїх інформаційних контентів, стимулювати обмін знаннями між професійними учасниками наукового та освітнього процесів. Охарактеризовано контенти наукових мереж Scientific Network та Scipeople де можна створювати свій профіль та публікувати свої тези та статті. Визначено види освітніх технологій та наведено приклади форм навчальних занять такі, як традиційні та технології проблемного навчання. Під інноваційними методами у вищій освіті розуміються методи, які засновані на використанні сучасних досягнень науки та інформаційних технологій. Наголошено на тому, що інноваційні методи припускають застосування методів активного навчання таких, як інтерактивні методи навчання, проблемного навчання, дослідницькі, тренінгові форми, модульно-рейтингові та ін. Автором визначено дидактичні матеріали для різних видів навчального процесу. Зазначено, що методологічною основою створення освітніх і науково-освітніх соціальних мереж є ідеологія управління знаннями в інформаційному суспільстві. Акцентується, що корпоративний портал – це сервер Інтернет програмного забезпечення для реалізації концепції «все в одному місці через єдиний інтерфейс користувача». Доцільним є визначення того, що соціальні мережі є однією з нетрадиційних освітніх технологій.

Item Type: Article
Additional Information: DOI https://doi.org/10.24919/2308-4863.3/31.214135
Uncontrolled Keywords: освітні технології, соціальні мережі, здобувачі, навчальний процес, освітні та наукові мережі, освітній портал.
Subjects: Medicine. Education
Teaching method
Divisions: Departments > Department of Orthopedic Dentistry
Depositing User: Анастасия Жигар
Date Deposited: 15 Mar 2021 14:32
Last Modified: 15 Mar 2021 14:32
URI: http://repo.dma.dp.ua/id/eprint/6327

Actions (login required)

View Item View Item